تاریخچه

 شرکت مبناطيف در سال 1384 با بهره مندي از تجارب چندين ساله موسسين آن در زمينه آناليز دستگاهي به منظور انجام فعاليت تخصصي بر روي دستگاههاي اسپکتروسکپي تاسيس گرديده است. اين شرکت در ابتدا فقط محصولات برند Varian را عرضه    مي نمود ، اما در سال 1387 به منظور توسعه فعاليت خود، تغيير ساختار داده و با قرار گرفتن در مجموعه مرکز آناليز دستگاهي (ماد) و بهره مندي از تجارب و امکانات ارزنده ديگر شرکتهاي اين مجموعه، وارد بازار کروماتوگرافي نيز گرديد و در اين راستا به عرضه محصولات کمپاني DANI  ايتاليا پرداخت. در سال 1999 شرکت Varian توسط کمپاني Agilent خريداري گرديد و امتياز بخشي ار محصولاتش نيز به کمپاني Bruker فروخته شد.

 در سالهاي گذشته و علي رغم تحريم ها و شرايط طاقت فرساي بازرگاني خارجي، شرکت مبناطيف جزء معدود شرکتهايي بوده که توانسته همچنان به فعاليت خود ادامه داده و همان دستگاههاي پيشين را با نام هاي تجاري جديدشان به بازار ايران عرضه نمايد.

همچنين اين شرکت همانند گذشته، ارائه محصولات جديد با کيفيت ممتاز را سرلوحه کار خود قرار داده و در همين راستا اخيراً دو برند معتبر  Millipore و Waters را به ليست محصولات خود افزوده است.

اينک با نزديک به يک دهه فعاليت در زمينه تجهيزات آزمايشگاهي، شرکت مبنا طيف مفتخر است که تعداد زيادي از انواع مختلف دستگاههاي High-Tech نظير جذب اتمي ، ICP و گازکروماتوگراف را به مراکز تحقيقاتي و صنعتي در اقصي نقاط کشور تقديم داشته و همواره سعي نموده است که با ارائه خدمات پس از فروش مناسب در حد استاندارد هاي بين المللي گامي موثر در توسعه فناوري هاي نوين در کشور بردارد.